Fotojenik Olmanın Yolları | Mavibayan.com

Fotojenik Olmanın Yolları
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.144 kez görüntülendi

Fotojenik Olmanın Yolları

Merhaba hanımlar! Fotojenik olmak artık bazı insanların sahip olduğu bir şey olmaktan çıktı. Ufak tefek sırlarla artık sizde fotojenik olabilirsiniz. Son zamanlarda sosyal medyada insanlar çok sayıda fotoğraf paylaşmaya başladı. Eğer sizde onlardan biri olmak istiyorsanız ama ne yaparsam yapayım güzel çıkamıyorum diyorsanız mutlaka yazıyı okumaya devam edin. Fotoğraflarda güzel çıkmak için doğal olmak gerekir. Eğer siz gerçekten mutlu olmadığınız bir anda sırf fotoğraf çekilmek için gülmeye çalışıyorsanız genelde fotoğrafta güzel çıkmazsınız. Çünkü doğal olmak önemlidir. İçinizden geldiğini yapmanız doğal olarak güzel çıkmanızı sağlayacaktır.

Fotoğraf çekilirken poz vermeyin, poz verirseniz genelde kötü çıkarsınız. Bu demek değil ki hiçbir zaman poz vermeyeceksiniz. Verirseniz asla güzel çıkamazsınız. Elbette çıkabilirsiniz ama poz vermemek olduğunuz gibi olmak her zaman daha iyi sonuç verecektir. Siz en azından poz vermiyor gibi görünün.

Uzatarak söylenen ‘i’ harfi dudak kenarlarını yukarı kaldırır. Örneğin poz verirken söyleyeceğiniz ‘money’ kelimesi daha güzel çıkmanızı sağlayacaktır. ‘Money’ derken göz çevrenizde oluşan mimik çizgileri içten gelen bir gülümseme hissi verecektir.

Fotoğraf çekilirken dilinizi dişlerinizin arkasında tutarak gülümseyin, böylece yüzünüz gergin görünmeyecektir.

Olduğunuzdan kilolu görünmek istemiyorsanız ve doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız, fotoğraf çekilirken dik durun ve kollarınızı vücudunuzun yanında tutun ama kesinlikle vücudunuza yapıştırmayın. Eğer gıdık bölgenizin belli olmasını istemiyorsanız çenenizi biraz yukarıya kaldırıp gülümseyin.

Duruşunuz direkt objektife dönük olmamalı. Hangi profilden güzel göründüğünüze karar verin ve küçük açılı bir yan duruş sergileyin. Enine çizgili bluzlardan ve bol kesim pantolonlardan kaçının. Çünkü sizi olduğunuzdan kilolu gösterecektir. Yüksek bel pantolon ve etekler ise sizi olduğunuzdan daha zarif gösterir.

Fon rengine dikkat edin. Kıyafetinizle aynı tonlardaki ya da rengi boğacak mekanlardan uzak durun. Böğürtlen tonlarındaki ışıltılı bir ruj herkese yakışır. Flaş patladığında sizi donuk gösterecek bej tonlardan ve sert gösteren aşırı parlak renklerden uzak durun.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz