Eyeliner Nasıl Sürülür ? | Mavibayan.com

Eyeliner Nasıl Sürülür ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.593 kez görüntülendi

Eyeliner Nasıl Sürülür ?

Merhaba hanımlar! Eğer makyaja yeni başladıysanız ve bazı taktikleri öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Makyaja yeni başlayanlar genelde tecrübesiz daha doğrusu alışkın olmadığı için ortaya kötü sonuçlar çıkabiliyor. Her zaman için makyajı teninize uygun yapmalısınız ve aşırı makyajdan mümkün olduğunca kaçınmalısınız çünkü doğallık her zaman güzeldir. Cildinizin güzelliğini bozmamak için az makyaj yapmak ileride sizin için çok daha iyi olur.

Şimdi gelelim yeni başlayanların her zaman için problem yaşadığı konuya; eyeliner sürmek. Eyeliner sürmek tam anlamıyla büyük bir el becerisi istediği için genelde alışkın olmayanlar eyelinerı kaydırır, yamuk sürer veya  iki gözü eşitleyemez. Bu gayet normal bir durum olduğu için hiç dert etmeyin. Denedikçe sürdükçe herkes gibi sizde mükemmel eyeliner süreceksiniz eminim. Bu yazı ise bu süreyi en aza indirmek için.

Şimdi gelelim eyeliner sürmenin kolay yollarına.

1- Mümkün olduğunca ince çizgiler kullanın. İnce çizgiler makyajın daha detaylı olmasını sağlayacaktır. Kusursuz ve detaylı makyajınızla sade bir güzellik yaratabilirsiniz.

2- Eyelinerın tonu ve rengi de çok önemlidir. Siyah renk genelde her tene yakışır. Eğer beyaz bir teniniz varsa kahverenginin bir tonunu da kullanabilirsiniz. Siyah, kahverengi, lacivert renklerin yanında aynı zamanda renkli eyelinerlarda çok güzeldir. Dilerseniz makyajınızla uyumlu olarak renkli bir renkte kullanabilirsiniz.

3- Eyelinerı ince sürmek istiyorsanız sürerken aşağı bakın. Aşağı bakmak her zaman doğru bir çizgide ilerlemenizi kolaylaştıracaktır.

4- Eyeliner satın alırken sivri uçlu olanları almaya özen gösterin. Yumuşak olanlar sürerken fazla bastırırsanız ya da eliniz titrerse kayabilir ve bu hiç hoş olmaz.

5- Boş zamanlarınızda farklı şekillerde eyeliner sürün ki kendi tarzınıza en uygun stili tecrübelerinizle belirleyin ve tabi ki farklı farklı eyeliner sürmek sizi daha iyi hissettirecektir. Kendinize bir farklılık katmış olursunuz.

Hadi şimdi gidin ve eyeliner sürmeye başlayın. Kolunuzu bir yere sabitleyin ki elinizin titremesi en aza insin. Başarılar!

Eyeliner Nasıl Sürülür ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar ETİPUFUN BUBOSU dedi ki:

    Ecology of classroom’u araştırırırken, tatlı kaşığıyla nasıl eyeliner çekilir videosuna nasıl geldim ben ya :(( Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz