Evinize Şans Getirecek Objeler | Mavibayan.com

Evinize Şans Getirecek Objeler
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
3.885 kez görüntülendi

Evinize Şans Getirecek Objeler

Merhaba hanımlar! Ailenizle yaşadığınız evinizin şansı önemlidir. Bir evde şans varsa mutluluk vardır. Bütün aile bireylerinin işleri şanslı giderse, iyi olursa herkes mutlu olur. Eskiden beri inanılan bir takım şeyler vardır, bunlardan biri eve şans getiren objelerdir. Bu tip objeleri evde kullanınca şans getirdiğine inanılır. Objelerin gerçekten şans getirdiği bilinmez ama ev dekorasyonuna farklı bir hava kattıkları kesindir. Bu objeleri dekorasyonda kullanmak evi oldukça güzel gösterir. Hele kullanılan objeler koltuk takımına ve halıya uygunsa harikadır. İşte şans getiren objeler.

Nazar Boncuğu 

Nazar boncuğunun şans getirdiğine eskiden beri inanılır. Kem gözlere karşı herkesin kullandığı bir nazar boncuğu vardır ve nazar boncuğunun insanları kötülüklerden, kıskançlıklardan koruduğuna inanılır. Bilekliklerden kolyelere her türlü eşyada kişilerin üstünde taşıdığı nazar boncuğu özellikle yeni doğan bebeklerin kıyafetine kilitli iğneyle onları korusun diye takılır. Ev dekorasyonunda ise küçük bir süs eşyası ya da duvara asılan bir tablonun üzerinde nazar boncuğu kullanılır. Farklı renkleri bulunan nazar boncuğunu evinize uygun rengini satın alarak şans getirebilirsiniz yine de bizce en güzel olanlar mavi nazar boncukları.

At Nalı

Nazar boncuğu gibi şans getirildiğine inanılan at nalı hem takılarda hemde ev dekorasyonunda kullanılır. Kapı üzerinde ya da girişlere asılan at nalları nazar boncuğuyla süslenebilir. Eğer at nalını tamamlamak istiyorsanız evinize at nalı ile beraber ayrıca bir at biblosu da alabilirsiniz. Eğer at nalı şans getiriyorsa atlarda oldukça şanslı hayvanlar.

Fatma’nın Eli

Son zamanlarda özellikle takılarda özellikle kullanılan ve herkesin tercih ettiği Fatma’nın elini sizde evinizin dekorasyonunun bir parçası olarak kullanabilirsiniz. Anadolu’dan Hindistan’a kadar Fatma’nın elinin kötülüklerden koruduğuna, şans getirdiğine ve sabır ile sadakatin huzurunu yaşattığına inanılıyor.

Fil

Oldukça büyük ve güzel bir hayvan olan fili evin dekorasyonunda kullanmak hoş olacaktır. Bir de şans getirdiği için fil şeklinde olan bibloları tercih edebilirsiniz. Ne kadar doğru bilemeyiz ama yedi tane fil olmazsa şans getirmez. Tam yedi fil olmalı. Fil figürünün başarı, güç, dayanıklılık ve şans getirdiğine inanılır ayrıca fil üretkenliği temsil eder.

Küçük Çalı Süpürgesi

Çalı süpürgesinin şans ve bereket getirdiği eskilerden beri bilinen bir şeydir. Çalı süpürgesi dekorasyonda kullanılmak için pek hoş görünmediği nedeniyle pek tercih edilmez. Yine de üzeri aynalar ve nazar boncuklarıyla süslenen küçük çalı süpürgeleri oldukça tatlı görünür.

Kaplumbağa

Kaplumbağalar uzun ömür ve başarının sembolüdür. Evlerinizde kullanacağınız bir adet kaplumbağa pozitif enerjileri aktif hale getirir. Tatlı kaplumbağalar eve oldukça hoş bir görüntü katacaktır. Eğer isterseniz küçük tatlı canlı bir kaplumbağa alabilirsiniz. Belki böyle olunca daha fazla şans getirir kaplumbağanız.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz