Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri | Mavibayan.com

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
931 kez görüntülendi

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri
Sponsor Bağlantılar

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda sizleri yine harika ötesi bir ev bakım yöntemi ile selamlıyoruz. Ev ortamında hazırlayacağınız basit bir karışım sayesinde bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz! Şaka gibi mi geliyor ? Gelmesin, çünkü gerçek! Mavibayan.com ekibi olarak uzun araştırmalar sonucunda hazırladığımız bu yazı sayesinde tıpkı reklam güzelleri gibi bembeyaz dişlere ve sağlıklı bir ağza kavuşabilirsiniz! Uygular mısınız uygulamaz mısınız bilemeyiz lakin şayet uygularsanız sonuçlarını yorum olarak atmanız da, diğer okuyucularımıza yol gösterir nitelikte olacaktır.

Dünya üzerinde bulunan tüm insanların diş renkleri, tıpkı ten ve saç renkleri gibi farklılık göstermektedir. Bazı kişiler doğuştan şanslı doğarlar ve bembeyaz diş rengine sahip olurlar. Lakin bazıları da doğuştan gelen genler sayesinde daha koyu diş rengi ile doğar. Bu konu hakkında ufak bir dipnot vermek gerekirse; annenin, hamile olduğu dönemde kullandığı bazı antibiyotiklerden dolayı çocukların diş rengi koyu olabilir. Günlük yaşamımızda ise, içtiğimiz suların içerisinde bulunan flour maddesinin yoğunluğu diş rengini koyulaştırabilir. Etkileyici bir gülüşün kilit noktası olan dişler, en çok çay-kahve-sigara üçlüsü sayesinde hasar görmektedir.

Dişlerinizi beyazlatma çalışmalarına başlamadan önce mutlaka bir diş doktoruna gitmenizde fayda var. Doktorunuzun yapacağı ağız muayenesi, kendi bakım çalışmalarınızdan önce mutlaka gereklidir. Zira doktorunuz, muayene sayesinde ağzınızda bulunan; dolgu, porselen kaplama, çürük ve minede bulunan çatlakları belirlemelidir. Lakin şunu belirtmekte fayda var ki; dolgu ve ağızda bulunan porselenlerin rengi kesinlikle değişmemektedir. Haliyle şayet dişlerinize doktor beyazlatma işlemi uygulayacak ise bunu göze almanız gerekmektedir.

Diş doktorlarının yanı sıra aşağıda bulunan alternatif yöntemler ile de dişlerinize beyazlatma bakımı yapabilirsiniz!

Sponsor Bağlantılar

Çilekle Diş Beyazlatma

Çilek ve karbonat yardımı ile dişlerinizi beyazlatmak mümkün desek ne dersiniz ? Ciddiye alsanız iyi edersiniz, neden mi ? Çilek, yapısı gereği kanamayı durdurucu bir etkiye sahiptir. Bu etkiye ek olarak; dişin yüzeyindeki zorlanmaları bitiren ve plak oluşumunu engelleyen malik asit adında bir madde içerir. Karbonatta bulunan sodyum bikarbonat ise köpürmeyi sağlayarak diş yüzeyindeki lekelerden kurtulmanızı sağlar.

Dişlerinizi çilek-karbonat karışımı ile birkaç dakika fırçalayın ve hemen ardından ağzınızı durulayıp diş macunu ile fırçalayın. Dişlerinizin arasına kaçabilecek çilek tohumlarını da diş ipiyle temizledikten sonra bakımı tamamlayın.

Lakin belirtmekte fayda var ki; çok sık uygulanması diş minesine zarar verebilir.

Evde Diş Beyazlatma

Diş hekiminizin sizler için özel olarak hazırlayacağı bir bakım ürünü sayesinde dişlerinizi beyazlatmak mümkün! Şeffaf plakların içerisine beyazlatıcı jelleri sıkıp, dişlerinizin üzerine takarak evde uygulayabileceğiniz basit bir yöntemdir. Sizin sabrınıza bağlı olarak günlük uygulama süresi değişiklik göstermektedir. Toplam uygulama süresi ise yaklaşık olarak 7 ile 10 gün arasında değişmektedir. Beyazlatıcı jel, diş etine hiçbir şekilde nüfuz etmediğinden, son derece güvenli bir yöntemdir diyebiliriz.

Beyazlatıcı Diş Macunları

Piyasada satılan kaliteli markalara ait beyazlatıcı diş macunları sayesinde dişlerinizdeki lekeleri çıkarmanız mümkündür. Bazı diş macunları özellikle daha fazla leke çıkaran parlatıcı maddelere sahiptir.

Önemli Not

Paylaştığımız her bir yöntemi uygulamadan önce mutlaka diş hekiminize başvurun. Herkesin diş yapısı farklılık gösterebilmektedir, size zarar verebilme ihtimalini unutmayın!

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz