Erkeklerin Söylediği 9 Yalan | Mavibayan.com

Erkeklerin Söylediği 9 Yalan
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
810 kez görüntülendi

Erkeklerin Söylediği 9 Yalan

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçilerimiz! Baktık ki son zamanlarda ilgi çekici, hayatın içerisinden izler taşıyan yazılara ara verip, daha çok moda, sağlık gibi bilgi ağırlıklı yazılara ağırlık vermişiz, hemen toparlandık ve sizler için bu yazıyı oluşturduk! Mavibayan.com ekibi olarak, sizler için erkeklerin biz bayanlara en çok söylediği 9 yalanı araştırdık, bulduk ve sizlere sunuyoruz. Yalanları okurken “aa gerçekten” diyeceğinizi düşünüyor ve eşlerinize bu yalanlarla ilgili fazla kızmamanızı tavsiye ediyoruz. Zira bu yalanlar, neredeyse dünya üzerindeki tüm erkekler tarafından söylenen artık tescil edilmiş yalanlardır.

“Sen ondan çok daha güzelsin!”

Televizyon izliyorsunuz ve bir kadını beğendiniz. Eşinizin de beğendiğini yüzünden anlıyorsunuz ve hemen kıskançlık ruh haline bağlayıp bir iki fırça atıyorsunuz, doğru mu ? Yada sokakta, alışveriş merkezinde, mağazada gerçekten güzel bir kadın görüyorsunuz ve eşinizinde baktığını fark ediyorsunuz. “Ne güzel kadın değil mi ?” diye sorup tepki ölçmeye çalıştığınızda o klasik yalanla baş başa kalıyorsunuz: “hayatım sen ondan çok daha güzelsin, hihihihi!

“Bu konuyu daha sonra konuşalım”

Küçük veya büyük tartışmalar bazen gereksiz yere uzayabiliyor. Bu her ilişkide yaşanan, önlenemez bir durum öyle değil mi ? Bazı tartışmalar esnasında eşler, tartışmadan çok sıkıldıklarında size “bu konuyu sonra konuşalım yeter!” diyebiliyor. Bu aslında “konuyu kapatalım sıkıldım” anlamına geliyor. O konu siz açmadığınız sürece asla bir daha konuşulmayacak.

“Şişman görünmüyorsun”

Son zamanlarda beslenme programınıza dikkat etmediğiniz için hayli kilo aldınız ve nabız ölçmek adına eşinize kilo durumunuzu sordunuz. Muhtemelen geçen diyalog şu şekilde olacaktır;

Siz: Aşkım sence kilo almış mıyım ? Aldım değil mi ? Offf!
Eşiniz: Yok hayatım, gayet iyisin. Şişman görünmüyorsun, her zamanki gibi harikasın.

Bu cevap aslında çoğu zaman siz susun diye verilmiş bir cevaptır. Lakin bazen doğru da olabilmekte.

“Özür dilerim”

Eşiniz haklı veya haksız olsun eğer bir tartışma haddinden fazla uzadıysa ve sonu kötüye gidiyorsa, sizden özür dileyecektir. Aranızdaki sevgi bağının kuvvetine bağlı olarak değişkenlik gösterebilen bu durum, genelde yeni çiftler arasında fazlasıyla gerçekleşmektedir.

“Yemeklerine bayılıyorum”

Yeni evlisiniz ve eşiniz evde az yemek yemesine rağmen annesine gittiğinde silip süpürüyor. Haliyle eve geldiğinizde bu durumu soruyorsunuz ve cevap şu oluyor: “aşkım yemeklerine bayılıyorum ama annemin yemeklerini de özlemişim.” külliyen yalan! İstisnalar olabilmekle birlikte eşinizin aslında yemeklerinizi beğenmediğini söylememiz pek de yanlış olmaz.

“Başka kadınları gözüm görmüyor”

Erkeklik hormonları gereği erkek, gözüne hoş gelen her kadına bakmaktadır. Üzülerek söylediğimiz bir durum doğanın bir gereğidir. Güzel olan bayanlara siz dahi bakarken, eşinizin bakmamasını beklemeniz büyük bir hayaldir.

“Seninle romantik film izlemeye bayılıyorum”

Yapısı gereği bayanlar, eşleri ile birlikte romantik film izlemeye bayılırlar. Haliyle eşlerde bu durumda bayana ayak uydurmak zorunda kalmaktadır. Aslında hiçbir şekilde romantik filmlerden hoşlanmayan eşler, mecburen size sevimli gözükmeye çalışır. O her hafta izlediğiniz ağlamaklı filmleri isteyerek izlemiyorlar, haberiniz olsun!

“Annenle zaman geçirmekten çok hoşlanıyorum”

İşte en büyük yalanlardan bir tanesi. Kayın validesi ile anlaşabilen erkek sayısı çok ama çok azdır. Eşiniz büyük ihtimalle annenizle anlaşamıyor olsa da size anlaştığını söylemektedir. Bu durum çok tehlikeli olmasa da bazen sorun yaratabilir.

“Sonra hallederiz aşkım”

Eşinizden bir şey istediniz ve yapmaya gönlü yok yada üşeniyor. Size vereceği cevap muhtemelen “bakarız” veya “sonra hallederiz” olacaktır. Boşuna beklemeyin o iş hiçbir zaman halledilemeyecek.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz