En İyi Egzersizler | Mavibayan.com

En İyi Egzersizler
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.139 kez görüntülendi

En İyi Egzersizler

Merhaba bayanlar! Zaman geçtikçe insanlar spora daha çok yöneliyor. Artık herkes sporun insan vücuduna sağlıklı olduğunun bilincinde bu nedenle çoğu kişi spor yapıyor. Zamanı olan kişiler genelde spor salonlarına yöneliyor. Eğer spor salonları için vaktiniz yoksa her sabah erken kalkıp yarım saat yürüyüş yapabilirsiniz. Sporun her şekli sağlık ve güzel bir vücut sağlar. Peki, spor ayakkabılarınızı giyip dışarı mı çıkmalısınız, yoksa üyesi olduğunuz spor salonuna mı gitmelisiniz ? Belki sizin için en uygun spor yogadır. Belki de yeni bir şeyler denemelisiniz. Mesela dans,boks ve tekvandonun birleşiminden oluşan, tae bo. Yapacağınız spor her ne olursa olsun, size iyi gelecek, direnç ve kas gücünüz artacak. Bu nedenle yapacağınız sporu seçerken başka noktaları düşünmekte fayda var. Mesela, günün yorgunluğunu atmanızı sağlayacak bir spor ya da sizi eğlendirecek adrenalin pompalayacak macera dolu bir spor seçebilirsiniz. Hala yapacağınız sporu seçmekte zorlanıyorsanız en çok tercih edilen sporların karşılaştırılmasına bir bakın. 

Yoga ve Ağırlık Kaldırma Çalışmaları

Yoga, vücudunuzda ağırlık kaldırma çalışmaları kadar kas yapmaz. ancak sırtın alt kısmı, basen, karın kasları gibi ana kas gruplarını belirli bir hedefe yönlendirmede ve günlük bedensel aktiviteler için dayanıklılık sağlamada oldukça etkilidir. Ayrıca vücuda esneklik ve gevşeme sağlar. Ayrıca dengeli ve güçlü bir vücut için ağırlık kaldırma gibisi yoktur. Yogada ağırlık kaldırmakta insan vücudu için oldukça yararlı sporlardır. Sizin için en iyisi bir gün yoga yapmak, diğer gün ağırlık kaldırmaktır.

Koşu ve Yüzme

Yüzme, kalbinizi ve akciğerlerinizi en iyi şekilde çalıştıracak harika bir spordur. Öte yandan koşu, yağ ve kalorilerin daha hızlı bir şekilde yakılmasını sağlar. Yüzme, suyun basıncından dolayı, tüm vücudunuzdaki kasların çalışmasını sağlar, fakat koşu, kemik yoğunluğunu artırmak ve osteoporozu önlemek için daha iyi bir seçenektir. İki spora da zaman ayırırsanız sizin için daha iyi olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar ÖZLEM :* dedi ki:

    Anneleri anlatan en iyi fotoğraf bu bence ” Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz