En Etkili Sivrisinek Kovucular | Mavibayan.com

En Etkili Sivrisinek Kovucular
Sponsor Bağlantı

5 yıl önce
1.785 kez görüntülendi

En Etkili Sivrisinek Kovucular

Merhaba bayanlar! Yazın gelmesiyle beraber sivrisinekler ortaya çıktı. Özellikle çocukları çok rahatsız eden sivrisineklerden herkes nefret ediyor. İnsanın her tarafını kırmızı şişlik yapan sivrisinekler en olmayacak yerleri bulup ısırıyorlar. Yüz gibi mesela. Yüzünüzde kıpkırmızı kaşıdıkça daha büyük yara olan bir sinek ısırığı düşünün. İnsan gerçekten deli oluyor. Yaz sıcağında herkesin pencereleri açık olduğundan dolayı sivrisinekler evin içine mutlaka giriyor. Uzun zamandır hayatımıza sineklikler girse de sivrisineklerin içeri girmesini sadece sineklik önleyemiyor. Sivrisinekler bir yolunu bulup mutlaka giriyor. Uykularımızın arasında gelip bizi ısıran bu kan emicilerden kurtulmanın doğal yolları var tabi ki. Birçok bayan bu yöntemleri biliyor ve sivrisinek gelmesin diye uyguluyor. Sizde bilmiyorsanız öğrenin, çünkü şuan evinizde kanınızı emmeyi bekleyen bir sivrisinek olabilir.

Sitronella Yağı

Bilinen en etkili sivrisinek kovuculardan biridir. Piyasadaki sivrisinek kovucuların birçoğu sitronella yağı içerir. Yağ ucuz ve g sivrisinek kovucudur. Cilde uygulandığında sivrisinekleri uzak tutan bu yağın kokusu oldukça güzeldir. İşte bu yağ ile yapabileceğiniz sivrisinek kovucu tarif.

Malzemeler: Spreyli cam şişe, 12 damla sitronella yağı, 18 damla biberiye yağı, 6 damla çay ağacı yağı, 9 damla karanfil yağı, 12 damla portakal yağı, 12 damla okaliptüs yağı, 9 damla lavanta yağı, 1 çay kaşığı karbonat.

Şişeyi yarısına kadar su ile doldurun. Ardından bütün yağları içine damlatın. Karbonatı  en son sıcak su ile eritip karışıma ekleyin. Sivrisineğin ısırabileceği bölgenize sıkın. Ağız ve göz çevresine uygulamayın. Yağ karışımını uygulamadan önce yüzünüzde değil kolunuzda ya da bacağınızda deneme yağın. Böylece cildinize alerji yapıp yapmayacağını öğrenmiş olursunuz.

Okaliptüs Yağı

Bu yağ ile korunmak sivrisinek sokmasını büyük ölçüde önler. Okaliptüs yağı, lavanta yağı ve limon yağını bir şişede karıştırıp cildinize uygulayın. Kokusu güçlüdür ve sivrisinekleri uzaklaştırır.

En Etkili Sivrisinek Kovucular Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz