Dünyanın En Tehlikeli Asma Köprüleri | Mavibayan.com

Dünyanın En Tehlikeli Asma Köprüleri
Sponsor Bağlantı

5 yıl önce
2.156 kez görüntülendi

Merhaba bayanlar! Eğer biraz adrenalin size iyi geliyorsa ve macerayı, heyecanı seviyorsanız bu yazıya dikkat edin. Son yıllarda insanları heyecanlandıran birçok aktivite ortaya çıkmış durumda. Macerayı seven birçok insan bungee jumping yapıyor, dağlardan kayıyor, paraşütle atlıyor ve daha birçok şey yapıyor. Eğer sizde heyecanı ve gezmeyi seviyorsanız ama yinede bu kadar tehlikeli aktiviteler yapamam diyorsanız başka bir şey tercih edebilirsiniz. Dünyanın en tehlikeli köprüleri hangileri biliyor musun ? Bilmiyorsanız ve biraz heyecan istiyorsanız öğrenmenin vakti geldi değil mi ? Çünkü asma köprüler, özellikle tehlikeli asma köprüler insanı biraz heyecanlandırıyor. Kendinize bir amaç edinebilirsiniz. Dünyada bulunan en tehlikeli asma köprülerden geçmek gibi. Böylece hem gezip farklı yerler görmüş olursunuz hemde biraz heyecan yaşamış olursunuz. Hiç güvenli görünmeyen bir asma köprüyle karşılaştınız mı ? Zemini delik deşik, oldukça uzun bir asma köprü. Ayaklarınızın altından akan inanılmaz güçlü suyun gürültüsü. Böyle bir asma köprüden geçerken duyabildiğiniz tek ses kalbinizin hızlıca çarpması olur.

Trift Köprüsü, İsviçre

Trift köprüsü hayal ettiğiniz kadar korkutucu değildir. Bu köprü Alplerde görebileceğiniz en uzun köprüdür. Yılda ortalama 20.000 ziyaretçi alan 170 metre uzunluğa sahip köprü, adını aldığı Trift boğazının 100 metre yükseğinde yer almaktadır. Köprüyü geçmeyi düşünürseniz, geçerken sakın aşağı bakmayın ve aşırı rüzgardan dolayı sallanan köprünün sakın sabit kalmasını beklemeyin. Adımlarınızı dikkatli atarken bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.

Keshwa Chaca, Peru

Keshwa Chaca, İnkalar tarafından yapıldığı bilinen ayakta kalmış son halat köprüdür. İnkalar çevrede bulduğu bazı bitkileri halat köprü yapımında kullanmışlardır. Her yıl köprü çevrede yaşayanlar tarafından yenilenmektedir. Yakın bir geçmişte daha geniş ve güvenli köprü yapılmış olsa da bu tarihi ve özel köprüyü ayakta tutmak için büyük çaba gösterilmekte. El yapımı olan bu köprü 36 metre uzunluğunda ve Apurimac Nehri’nin 67 metre yüksekliğinde yer almaktadır.

Hussaini Köprüsü, Pakistan

Pakistan’da bulunan Hussaini Köprüsü Hunza vadisinde yaşayan insanlar tarafından komşu köy ve kasabalara ulaşmak için düzenli olarak kullanılsa bile dışarıdan gelen ziyaretçiler için köprüyü geçmek oldukça cesaret gerektiriyor.

Dünyanın En Tehlikeli Asma Köprüleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz