Düğün için Öneriler | Mavibayan.com

Düğün için Öneriler
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.548 kez görüntülendi

Düğün için Öneriler

Merhaba hanımlar! Bugünkü yazımız düğüne hazırlanan heyecanlı gelin adayları için. Biliyorsunuz düğün hazırlıkları çok stresli geçer. Özellikle kararsız olan gelinler ne yapacakları hakkında çok zorlanırlar. Herkes düğün gününün çok harika olmasını ister, ileride aklına geldiği zaman mutlu olmak ister. Eğer klasik bir düğün yapmak istiyorsanız yapılacak şeyler bellidir. Düğün mekanı, gelinlik gibi. Ama siz bilinenin aksine hem ilginç hemde harika bir düğününüz olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz. Şimdi farklı bir düğün için yazıyı okumaya devam edin.

Düğünde her zaman yapılan şeylerden biri düğün mekanına arabayla gelmektir. Siz hiç farklı bir şekilde düğününüze gitmeyi düşündünüz mü ? Mesela bir bisikletle. Bisiklet oldukça eğlenceli bir ulaşım aracıdır. Düğününüze giderken eşiniz olacak kişiyle beraber bisiklete binin ve bu şekilde düğününüze gidin. Sizin için çok farklı bir deneyim olacaktır, üstelik davetlilerin yüzünde kocaman bir gülümseme bırakırsınız.

Eğer damat kravat takacak ise kravatın arka kısmına isimlerinizin baş harflerinizi ve evleneceğiniz tarihi kendi ellerinizle işleyebilirsiniz. Bu şekilde hem kendi emeğinizle yapmış olursunuz hemde o güne dair hiç eskimeyecek bir hatıranız olur.

En önemli konulardan biri ise düğün pastanız. Eskiden kullanılan çikolatalı ya da meyveli pastalar artık çok geride kaldı. Cupcakeler, tek kişilik pastalar düğünlere farklılık katıyor. Eğer kimsede rastlanmayan bir pasta istiyorsanız farklı renklerde keklerle yapılan bir pasta kullanabilirsiniz. Her katı farklı renkte olan rengarenk pastanız ile davetlilerin pastanıza hayran kalmasını sağlayabilirsiniz.

Gelin ve damadın başından aşağı bir şeyler atılması geleneklerimiz arasında vardır. Normalde konfetiyi tercih edenlerden farkınız olmasını istiyorsanız, güzel kokulu kurutulmuş lavantaları tercih edebilirsiniz.

Düğün günü tırnaklara sürülen ojeye de çok dikkat edilmeli. Eğer sade bir görünüm elde etmek istiyorsanız ve tercihini frenchten yana kullanacaksanız yalnızda bir tırnak üzerine mini bir alyans yapabilirsiniz. Böylece herkesin dikkati sizin tırnaklarınızda olur.

İlkokuldan beri bilinen bir aile ağacı kavramı vardır. Eğer düğüne katılacak yakın akrabalarınızı mutlu etmek istiyorsanız gerçek bir ağacını ailenizin fotoğrafları ile süsleyebilirsiniz. Böylece benzersiz ve harika bir düğün konsepti yaratmış olursunuz.

Nikah şekeri seçmek gerçekten zordur. Nikah şekerleri davetlilere verileceği için güzel olmalıdır. Yalnız içine şeker, süs ya da lavantalar konulan nikah şekerleri eskide kaldı. Farklı bir nikah şekeri istiyorsanız içinde şeker yerine küçük cupcakeler ya da kurabiye olan nikah şekerlerini kullanabilirsiniz.

Düğün için Öneriler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Asu Hanzade dedi ki:

    zarf alabilmek için düğün arabasının kaputuna yatmasan çok iyi kızsın aslında :d Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz