Doğum Kontrol Hapları Kısırlık Yapar mı ? | Mavibayan.com

Doğum Kontrol Hapları Kısırlık Yapar mı ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.400 kez görüntülendi

Doğum Kontrol Hapları Kısırlık Yapar mı ?

Merhabalar sevgili okurlarımız ve saygı değer ziyaretçilerimiz! Bu yazımızda sizlere, son zamanlarda biz bayanların, internet üzerinde sıkça araştırdığı bir konu üzerinde bilgiler vereceğiz. Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere ilgili soru; “doğum kontrol hapı kısırlık yapar mı ?“. Daha önce bu konu ile ilgili olarak bir araştırma yaptınız mı bilemiyoruz lakin bu konuda bilinmesi gereken en temel husus; halk arasında ciddi bir şekilde dolaşan bu söylentinin bilimsel olarak asılsız olduğudur. Mavibayan.com ekibi olarak bu yazımızda sizlere bu konuyu net olarak açıklayacak ilaveten en çok sorulan bir soru ile de kapanışı yapacağız, şayet hazırsanız.

Doğum kontrol hapları ile alakalı en çok merak edilen konu, hiç şüphesiz ki; hapların kısırlık yapıp yapmadığıdır. Halk arasında yaygın bir şekilde dolaşan bu söylentiler hayli yersizdir. Çünkü doğum kontrol hapları bırakıldıktan 1 ay sonra hamile kalmak mümkündür. İlaveten söylentilere ek olarak; doğum kontrol hapları düşük tehlikesi de oluşturmamaktadır. İlerleyen zamanlarda bilimsel araştırmalar, bunların aksine bir şey söyler mi bilinmez ama şuan için durum budur.

Doğum Kontrol Hapları Kısırlık Yapabilir mi ?

Bilimsel olarak böyle bir şey mümkün değildir. Doğum kontrol hapları kesildikten sonra hamile kalma sürecinde hafif bir gecikme olabilir lakin kısırlık tehlikesi yoktur. Daha önce hiç hamile kalmamış olsanız dahi hapı güvenle kullanabilirsiniz.

Yasmin Kısırlık Yapar mı ?

En çok tercih edilen haplardan bir tanesi olan Yasmin’in kısırlık yaptığına dair söylentiler, son zamanlarda eminim sizin de kulağınıza gelmiştir. Bilimsel olarak Yasmin’in kısırlık yaptığına dair bir bilgi yoktur, haliyle bu söylentilere de asılsız demememiz için bir engel yok. Hapın kullanımı kesildikten sonra başka herhangi bir sağlık sorununuz yok ise hamile kalmanıza hiçbir engel yoktur.

Umarım aklınızdaki sorulara cevap verebilmişizdir. Şayet bunlar dışında sorularınız olursa, aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Doğum Kontrol Hapları Kısırlık Yapar mı ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz