Diş Beyazlatma Yöntemleri | Mavibayan.com

Diş Beyazlatma Yöntemleri
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.171 kez görüntülendi

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Merhaba bayanlar! Herkes güldüğünde, gülüşünün arkasından bembeyaz dişlerinin görünmesini ister. Beyaz gülüşler bütün herkesi çok daha güzel gösterir. Eğer gülümsediğiniz zaman dişlerinizin yeterince beyaz ve parlak görünmediğinden endişelenip ağzınızı kapatmaya çalışmak yerine, pratik yöntemlerle dişlerinizi daha beyaz bir hale getirin. Mavibayan.com olarak sizleri bu konuda bilgilendirmekten büyük bir keyif duyduğumuzu söylemek isteriz.

Doğal Diş Beyazlatıcı Maddeler

Karbonat

En bilinen diş beyazlatma malzemesidir. Dişleri beyazlattığı gibi ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını (diş taşı) temizler. Böylece daha sağlıklı ve beyaz bir gülüşe sahip olursunuz.

Sofra Tuzu

Herkesin rahatlıkla ulaşabileceği sofra tuzu, karbonat kadar güçlü bir beyazlatıcı olmasa da, bilinen diş beyazlatıcı maddeler arasındadır. Aynı zamanda karbonat gibi ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Antibakteriyel özelliği olmasına rağmen, tüm bakterileri temizleyemez. Sofra tuzunun diş eti iltihabında ki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

Gliserin

Fazla bilinmeyen antibakteriyel etkisi vardır. Yapılan bir deneye göre bakterilerin bulunduğu bir çözeltiye bir damla gliserin damlatılınca çözeltideki mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür.

Pratik Bilgiler 

Dişlerinizi beyazlatmak için kolay ve etkili birkaç yöntem uygulayabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı karbonatı, bir tutam tuzla karıştırın ve içine birkaç damla sirke ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı diş fırçanızın üzerine sürerek, dişlerinizi yaklaşık iki dakika boyunca fırçalayın. Tuzlu suya zeytin koyarak bir müddet bekletin ve daha sonra bu suyla gargara yapın. Yaptığınız gargara sayesinde diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanamanız varsa ortadan kaldıracaktır. Dişlerinizi beyazlatmak için asla limon suyu kullanmayın. Limon suyu dişlerinize zarar verir. Havuç, brokoli ve salatalık gibi sebzeler doğal diş temizleyen maddelerdir.

 

Diş Beyazlatma Yöntemleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz