Dekorasyonda Renkler

6 yıl önce
1.806 kez görüntülendi

Sponsor Bağlantı Dekorasyonda Renkler

Merhaba bayanlar! Evin dekorasyonunda kullanılan renkler çok önemlidir. Kullanılan mobilyalar ve evinize güzellik katması için aldığınız aksesuarlar kadar önemlidir hemde. Mobilyalarınız ne kadar güzel ve kaliteli olursa olsun eğer renkleri uyumlu değilse orada vakit geçirirken pek mutlu olmazsınız. Eğer çok fazla zıt renkleri kullandıysanız bir süre sonra renkler sizi yormaya başlar. Odanız için renk seçerken sıkılmayacağınız, sizi rahatlatan, mutlu eden ve içinize huzur veren renkleri seçmelisiniz. Eğer sevmediğiniz bir rengi dekorasyonda kullanırsanız birkaç sene geçmeden evinizden sıkılmaya başlarsınız. Unutmayın önemli olan o sene moda olan rengi değil, sevdiğiniz rengi kullanmaktır. Sırf moda diye asla sevmediğiniz bir rengi dekorasyonda kullanmayın.

  • Odanın rengini seçerken mekandaki en büyük ebatlı parçayı baz alın. Bu parça büyük bir halı ya da sizin için önemi olan bir tablo olabilir.
  • Özellikle yatak odasında açık renklerin huzur verici olduğu bilinir. Fakat bej ya da krem rengi bir oda için fazla sıradan. Bu sıradanlığı canlı renkte yatak örtüsü ya da halı kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Dekorasyonun uyumlu olması için biraz geniş düşünün. Seçtiğiniz ana rengi, diğer tonlarını farklı yerlerde kullanarak ortaya çıkartın.
  • Özel bir renk elde etmek için boyaları karıştırıyor iseniz karışımın yüzde oranlarını yazılı olarak not alın. Böylece tekrar boya yapacağınız zaman aynı rengi tutturmanız kolaylaşır.
  • Her yerde sevdiğiniz rengi görmek istiyorsanız, bu rengi ana renk yapın ve tonlarını farklı yerlerde kullanın.
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz