Çay Maskesi (Şiş Gözler ve Saçlar için) | Mavibayan.com

Çay Maskesi
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.420 kez görüntülendi

Çay Maskesi

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçilerimiz! Bu yazımızda sizlere yine çok ama çok kaliteli bir güzellik maskesini sunacağız. Aslına bakılırsa uzun zamandan beri aklımızda olan lakin yazmak için bir türlü vakit bulamadığımız bir maskeydi. Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere maskenin yapısını çay oluşturmakta yani bir nevi çay maskesi de diyebiliriz. Kullanımı son zamanlarda hayli artmış ve epey araştırılan bir maskedir. Mavibayan.com ekibi olarak biz de, maskeden sizleri haberdar etmek ve kullanmak isteyenlere, kullanımı hakkında bilgiler vermek istedik.

Çay maskesi sayesinde cildinizdeki toksinler atılır ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Üstelik faydalarının yanı sıra yapımı da oldukça kolaydır! Bir tatlı kaşığı bal, çay ve üç yemek kaşığı yoğurdu bir güzel karıştırın. Gözlerinizi koruyacak şekilde yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Bekleme işlemi bittikten sonra yüzünüzü yıkayın. Cildinizdeki yumuşaklık ve canlılık sizlere iyi gelecek ve kendisini hemen fark ettirecektir.

Şiş Gözlere Ne İyi Gelir ?

Yorucu bir günün hemen arkasından ya da bilgisayar başında uzun süre kalınmasıyla gözlerinizde şişlikler görünebilmektedir. Bu şişliklerin sebebi tamamen yorgunluktan ibarettir. Lakin bu durumun canınızı sıkmasına izin vermeyin! Birçok cilt bakımında faydalanan çay, şiş gözleriniz ile ilgili de sizlere yardımcı olabilmektedir. Bu bakım için; iki poşet çayı, yarım çay fincanı kaynar su içerisinde 15 dakika kadar demleyip, buz dolabında soğumasını bekleyin. Buzdolabında soğuduktan sonra iki parça pamuğu çaya batırın, pamukları sıktıktan sonra göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin ve 10 dakika kadar bekleyin. Gözlerinizin çok iyi göründüğünü görecek ve bakımı sık sık tekrarlayacaksınız.

Saçlar Nasıl Parlatılır ?

Genelde en çok sorulan sorulardan bir tanesi de “Saçlara Çay Sürülür mü ?” sorusudur. Eğer saçlarınız yıprandığı için veya yapısı gereği cansız ve mat gözüküyor ise çay kadar faydalı bir şey yoktur! Saçlarınızı normal şampuan ile yıkayın ve durulayın. Hemen ardından daha önce demlediğiniz çayı saçlarınıza bir güzel dökün ve 5 dakika kadar saçlarınızı o halde bekletin. Sürenin dolmasının ardından saçlarınızı durulayın lakin durulama işleminin ardından saçlarınızı, saç kurutma makinesi ile kurulamayın. Bırakın saçlarınız kendi kendine kurusun.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar SUNA DUMANKAYA dedi ki:

    Gözenekler için çay maskesi Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz