Çatı Katı Dekorasyonları | Mavibayan.com

Çatı Katı Dekorasyonları
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.256 kez görüntülendi

Çatı Katı Dekorasyonları

Merhaba hanımlar! Çatı katında olan bir oda çoğu gencin hayalindedir. Eğer bir kızınız varsa ona çatı katında bir oda yapacaksanız ya da eşinizle kendinize evinizin en uç köşesinde bir oda hayal ediyorsanız dekorasyonuna çok dikkat etmelisiniz. Çatı katı herkese cazip görünen bir alternatiftir fakat dekorasyonu çok önemlidir. Eğer iyi bir şekilde dekore edilmezse ne kadar büyük olursa olsun kullanışsız hale gelebilir. Çatı katı duvarlarının şekli dolayısı ile konulacak yatak ve özellikle dolaplar her odadaki gibi çatı katına uymaz. Tavan yükseklikleri standart olmadığından dolayı yerleştirilecek perde, dolap ve rafları yerleştirmek problemli olabilir. Problemleri minimuma indirmek için işinde profesyonel olan bir marangoza odaya uygun raf, dolap yaptırılabilir. Biraz yaratıcılık katmak her odada olduğu gibi çatı katında da önemli.

Odayı çalışma odası olarak kullanmak istiyorsanız işiniz daha kolay. Çalışma odalarında kitaplıklar hariç fazla büyük dolaplar kullanılmadığı için duvarlara göre dolap ayarlama gibi bir dert olmuyor. Ufak bir çatı katınız varsa bir masa ve yorulduğunuzda rahatça oturabileceğiniz bir koltuk işinize yarar. Etrafta sizi rahatlatacak aksesuarları odanızın dekorasyonuna uygun alın.

Oturma odası olarak kullanmak istiyorsanız ve eğer çatı katınız ufaksa aynalar kullanarak daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Çatı katında pencereler genelde ufak olduğu için ve içeri fazla ışık girmediğinden dolayı ışıklandırılmasının yeterli olmasına dikkat etmelisiniz. Ne olursa olsun her zaman rahat edebileceğiniz kendinize uygun bir şekilde odalarınızı dekore edin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz