Beyaz Saç Tellerini Yok Etmek | Mavibayan.com

Beyaz Saç Tellerini Yok Etmek
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.257 kez görüntülendi

Beyaz Saç Tellerini Yok Etmek
Sponsor Bağlantılar

Merhaba bayanlar! Bütün herkesin en büyük derdi yaş ilerledikçe ortaya çıkan beyaz saç telleri. Bazen hiç beklenmedik bir anda, sabah yatağınızdan kalkıp aynaya bakınca saçınızda beyaz bir saç teli görebilirsiniz. Sakın saç telini koparmayın çünkü saç telini koparmak beyazların artmasına neden oluyor. Saçınız beyazlamaya başlamadan birkaç önlem alabilirsiniz. Eğer bu durum başladıysa üzülmeyin her şeyin bir çaresi vardır öyle değil mi ? Mavibayan.com ekibi olarak en etkili çözüm yollarını bulduk.

Saçı Kökten Beslemek

Çeşitli hastalıklarla oluşan beyaz saç tellerini yok etmek mümkün. Özellikle kansızlık ve düzensiz beslenme nedeniyle zayıflayan saç köklerini B12, folik asit ve omega3 içeren gıdalarla besleyerek güçlendirebilirsiniz.

Organik Gıdalar

Gıdaları organik olarak tüketmek saçların beyazlamasını engellemek için çok önemli bir faktördür. Sağlığınız için çok gerekli olan organik gıdaları mutlaka tüketmelisiniz. Ayrıca hücre yenileyici özelliği olan noni meyvesi, avokado, nar, kivi ve A, C, E vitaminlerini taşıyan meyveleri ve çinko mineralini taşıyan gıdaları tüketmeyi ihmal etmeyin.

Sponsor Bağlantılar

Saç Rengini Değiştirin

Beyazlaşan saç tellerini koyu renk bir boyayla kapatmak oldukça zordur. Bu nedenle beyazları kapatabilmek için saçınızı açık renk ya da küllü tonlarda bir boya ile rengini değiştirebilirsiniz.

Olumlu Düşünün ve Gülümseyin

Stresli ve mutsuz bir yaşam beyaz saç tellerinin oluşmasına neden olan etkilerden biridir. Bu yüzden somurtmayı hemen bırakın, olumsuz düşünceleri tamamen kafanızdan atın ve kocaman bir gülümseyin. Bu kadar basit bir yöntemle beyaz saç tellerinizi yok edebilirsiniz.

Sigarayı Bırakın ve Egzersize Başlayın

Sigara içenler çok daha hızlı yaşlanmaktadır. Eğer sigarayı gerçekten bırakamıyorsanız yavaş yavaş azaltmayı deneyin ama sonunda mutlaka bırakın. Sigarayı bırakıp vücudunuzun direncini arttıracak, motivasyonunuzu yükseltecek keyifli ve sağlıklı bir egzersiz yapın.

Biberiye ve Adaçayı Maskesi

Yarım bardak biberiye ve yarım bardak adaçayını kaynatıp sonrasında soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra saç diplerine masaj yağın ve ardından şampuan ile yıkayıp durulayın. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu maske saçlarınızdaki beyaz telleri yok etmekle beraber saçlarınızın eski parlaklığını geri kazandıracaktır.

Beyaz Saç Tellerini Yok Etmek Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz