Beyaz Akıntı Neden Olur ? | Mavibayan.com

Beyaz Akıntı Neden Olur ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.995 kez görüntülendi

Beyaz Akıntı Neden Olur ?

Merhabalar sevgili okurlarımız ve saygı değer misafirlerimiz! Bu yazımızda sizlere yine bayanları yakından ilgilendiren ve sıklıkla rastlanılan bir sıkıntı hakkında bilgilendireceğiz. Son dönemlerde yapılan araştırmalara göre bayanlarda, beyaz akıntıların hayli arttığı görülmekte. Durum böyle olunca da gerek internet ortamında gerekse çeşitli platformlarda konu hakkında araştırma yapan bayanların sayısı da hayli artmakta. Bizde mavibayan.com ekibi olarak bu konuda bir araştırma yapıp, sizlere bu yazıyı hazırladık.

Öncelikle akıntınız beyaz veya şeffaf renge sahip ise, yalnızca bir kez hijyenik ped kullanımınız yeterli oluyorsa ve beraberinde kötü koku, tuvalet ihtiyacı sırasında yanma yapmıyor ise bu fizyolojik bir akıntıdır. Fizyolojik akıntılar, bölgenin sürekli olarak temizlenmesini sağlamak amacıyla oluşmakta ve vücut tarafından kontrol edilmekte olan bir durumdur.

Akıntılar sık sık başınıza geliyor ve yoğunluğu sebebi ile sizleri rahatsız ediyor ise; yapmanız gereken tek şey günlük ped kullanmaktır. Tabii bu süreç içerisinde mutlaka bir doktora görünmenizde de fayda vardır. Her ne kadar akıntıyı kesebilecek kesin bir yol bilinmese de doğum kontrol haplarının geçirebileceği bazı kaynaklarda belirtilmiştir (kesinliği hakkında bilgimiz yok). Ayrıca bazı kadınlar, akıntı sorununu çözmek için vajina içini temizlemeye yönelik ürünler kullanmaktadır. Ürünler işe yarasa dahi doktorunuz “fizyolojik akıntı” teşhisi koyduysa siz ne yaparsanız yapın akıntı tekrarlayacaktır.

Akıntınız şayet uzun zamandan beri var ve herhangi bir şikayete neden olmayan bir akıntı ise, fizyolojik akıntıdır ve doktora gitmeniz gereksizdir. Lakin birden ortaya çıkmış ve beraberinde kötü koku ve kaşıntı getiren ilaveten rengi sarı veya kahverengi olan akıntılar görüldüğünde mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Beyaz Akıntı Neden Olur ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz