Bel Ağrısı Nasıl Geçer ? | Mavibayan.com

Bel Ağrısı Nasıl Geçer ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.405 kez görüntülendi

Bel Ağrısı Nasıl Geçer ?

Merhaba hanımlar! Herkesin büyük problemidir herhalde bel ağrısı. Ağrılar insanların en büyük problemlerinden biri tabi ki. Bel ağrısı da gerçekten kötü bir ağrı. Bel fıtığı olan biri her an tutulma riskiyle yaşar. Eğer şimdiye kadar beliniz tutulmadı ise dua edin de tutulmasın. Bel ağrısını azaltmak ya da tamamen önlemek biraz dikkat ister. Eğer dikkatli olursanız belinize dikkat ederseniz belinizin durumu iyileşir. Ne kadar fazla dikkat ederseniz bel fıtığı riskiniz o kadar düşer. Bir haftadan uzun süren bel ağrıları genelde bir ay içinde kendi kendine azalır.

Beliniz ağrıdığında, rahatsızlığın ilk 24-48 saati ağrıyan bölgeye 5-10 dakika boyunca soğuk kompres uygulaması yapabilirsiniz. Eğer ağrı birkaç günde iyileşmiyorsa bölgeye sıcak kompres uygulayabilirsiniz. Hareket etmeye devam edin, günlük işlerinizi yapmaya devam edin, fakat unutmayın hareket ederken belinizi incitmemeye dikkat etmelisiniz. Eğer ne yaparsanız yapın geçmiyorsa bir ortopedi uzmanından randevu almalısınız.

Soğuk Kompres Uygulaması

Ağrı kesiciler ile birlikte soğuk kompres uygulaması yapıldığı zaman belinizin ağrısını azaltmak kolaylaşır. Soğuk kompresi bel ağrısı başladıktan sonraki 48 saat içinde yapmalısınız. Bir torbanın içini buzla doldurun, eğer soğuğa dayanamıyorsanız bir havluya sarın ve 5-10 dakika boyunca ağrıyan bölgeye uygulayın.

Sıcak Kompres Uygulaması

Sıcak kompres uygulaması da ağrıların giderilmesinde etkilidir. Eğer bel ağrınız 48 saatten uzun sürüyorsa ve bir türlü geçmiyorsa mutlaka sıcak kompres uygulayın. Ağrıyan yerinize koyacağınız bir yastık, sıcak su torbası ya da alacağınız duş sizi rahatlatır.

  • Bel ağrısını önlemek için rahat giysiler giyin, alçak topuklu ayakkabılar kullanın.
  • Çalışma masanızın yüksekliğini kendinize uygun bir şekilde ayarlayın.
  • Eğer uzun zaman oturarak çalışmak zorundaysanız ayaklarınızı düşük bir yükseklikte dinlendirin.
  • Eğer uzun mesafe araba kullanmak zorunda kalırsanız belinizin arkasına küçük bir yastık koyun ve yolculuk yaparken sık sık mola verin, molada birkaç dakikalık yürüyüşler yapın.

Bel Ağrısı Nasıl Geçer ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz