Bebeklerde Ek Gıdaya Ne Zaman Geçilmeli ? | Mavibayan.com

Bebeklerde Ek Gıdaya Ne Zaman Geçilmeli ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
956 kez görüntülendi

Bebeklerde Ek Gıdaya Ne Zaman Geçilmeli ?

Merhaba değerli anneler! Bugünkü yazımız siz ve o değerli minikleriniz bebekleriniz ile ilgili. Bebekler dünyanın en tatlı varlıklarıdır. Doğdukları andan itibaren bir mucize olmuş gibi hissedilir. Onlar dünyamızdaki en masum şeylerdir. En tatlı en değerli… Canınızdan bir parçadır onlar. Bir tanedir! O minik elleri elinize aldığınızda ne kadar savunmasız olduğunu, bu kocaman dünyaya göre ne kadar küçük olduklarını anlarsınız. Ve onları dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı korumak istersiniz. Çünkü onlar sizin her şeyinizdir. Merak etmeyin Mavibayan.com ekibi olarak bebeklerinizi, en az sizler kadar önemsiyoruz!

Bebeklerin yeterli beslenebilmeleri için anne sütü çok önemli bir faktördür. Bebeğinize verebildiğiniz kadar anne sütü vermelisiniz. Çünkü onun için önemli olan bütün her şey anne sütünün içinde mevcuttur. İlk başlarda anne sütü bebeğiniz için yeterli olsa bile zaman geçtikçe yetersiz kalmaya başlar. Çünkü bebeğiniz büyür ve ihtiyaçları artar. Bu nedenle bebeğinize ek gıda vermelisiniz.

Bebeğinize ek gıdayı vermeye ne zaman başlayacağınız hakkında kafanızda soru işaretleri olması çok normaldir. Zaten bir çok anne bu konuda bir takım endişeler yaşıyor.

Şimdi gelelim konumuza; uzmanlar ek gıdaya 6 aydan sonra başlanabileceğini söylüyor. Lakin bebeğinize vermek istediğiniz ek gıdayı az miktarda ve tek başına vermelisiniz. Eğer bebeğiniz bu gıdaya karşı alerjik reaksiyonlar gösteriyorsa bunu takip etmeniz çok daha kolay olur. Fakat gıdaları beraber verirseniz hangi gıdaya karşı alerjisi olduğunu anlamanız zorlaşır.

İlk olarak mamalar ve sebze çorbaları ile başlayabilirsiniz. 7-8 aydan sonra daha farklı gıdalarla bebeğinizin beslenme şeklini düzenleyebilirsiniz. Eğer cevabını verdiğimiz bu ek gıdaya ne zaman geçilir sorusunun cevabından emin olamıyorsanız doktorunuza başvurmanız sizin için yararlı olacaktır.

Bebeklerde Ek Gıdaya Ne Zaman Geçilmeli ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz