Bebekler için Güvenli Evler | Mavibayan.com

Bebekler için Güvenli Evler
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
953 kez görüntülendi

Bebekler için Güvenli Evler

Merhaba bayanlar! Evinizde emekleyen ya da yavaş yavaş yürümeye başlamış buna rağmen her tarafı karıştıran küçük bir bebeğiniz varsa çok dikkatli olmalısınız. Bebekler neyin ne olduğunu bilmediklerinden dolayı öğrenmek için her tarafı karıştırırlar. Asla yememeleri gereken şeyleri yiyebilirler ve aniden merak ettikleri bir şeyi almaya çalışıp kendilerine zarar verebilirler. Böyle şeyleri önlemek için ya sürekli bebeğinizin yanında olmalısınız ya da evi güvenli bir hale getirmelisiniz. Evde yapmanız gereken şeyler olduğundan dolayı sürekli bebeğinizin yanında olmak oldukça zordur. Bu nedenle evi güvenli bir hale getirmek yapılabilecek en mantıklı şeydir. Böylece bebeğiniz evin içinde gezerken endişelenmezsiniz sizde rahat rahat işinizi yaparsınız.

Zehirlenme

Mutfak ve banyo lavabolarının altındaki bütün temizlik malzemelerini üst dolaplara koymalısınız. Dolap kapaklarını kilitlemek için klips taksanız bile yürüme çağındaki güçlü kuvvetli ve zeki bir çocuğun dolabı açıp içine girmesi riskini alamazsınız. Bebeğinizin herhangi bir zehirli madde yediğine inanıyorsanız bir şey yapmadan önce doktorunuzu ya da 112’yi arayın.

Hava Kaynaklı Kirleticiler

Evinizi, doğal olarak yayılan radyoaktif bir gaz olan radon açısından kontrol ettirin. Duman ve karbonmonoksit dedektörleri taktırın ve pillerini düzenli olarak kontrol edin. Sigarayı bırakın ve kimsenin evinizde arabanızda sigara içmesine izin vermeyin.

İple Boğulma

Perde ve stor iplerini, elektrik kablolarını, bebeğin ulaşabileceği seviyenin üstünde mandallayarak veya maskeleme bandı ile sabitleyerek erişemeyeceği yerde tutun.

Elektrik Çarpması

Bütün prizlerin üstünü kapatın ve evinizdeki her ampul duyunda ampul olduğundan emin olun.

Suda Boğulma

Asla bebeğinizi küvette banyo yaptırırken yalnız bırakmayın. Klozet kapağına kilit takın. Hala bebeğinizin başı ağır geldiğinden klozetin içine düşüp boğulma riski var.

Yanıklar ve Haşlanma

Ocak düğmelerine koruyucu takın. Banyo musluğunun üzerini plastik bir koruyucuyla ya da üzerine sardığınız bir havluyla kapatın. Böyle yapmanız bebeğinizi çarpmalara karşı ciddi bir yara almasını ve sıcak su musluğuyla temasını önler. Haşlanmayı önlemek için su ısıtıcınızı 35 dereceye ayarlayın.

Düşme ve Merdiven Kazaları

Bebeğiniz aktif hale geldiğinde, eğer hala alt değiştirme masası kullanıyorsanız bir eliniz ve gözleriniz sürekli üzerinde olsun. Merdivenlerin en üst ve en alt kısmına kapı takın ve bebeğiniz merdiven çıkmayı öğrendiği zaman hep onun yanında olun. Yukarıya çok iyi bir şekilde tırmanabilir ama yeni öğrenen bebekler nasıl ineceğini bilemez.

Bebekler için Güvenli Evler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz