Bavulunuzda Olmaması Gereken Eşyalar

6 yıl önce
1.508 kez görüntülendi

Sponsor Bağlantı Bavulunuzda Olmaması Gereken Eşyalar

Merhaba bayanlar! Tatile çıkmayı düşünüyorsanız büyük ihtimalle erkenden rezervasyon yaptırmış olmalısınız. Tatilde nereye gideceğiniz kadar önemli bir şey varsa o da yanınızda ne götürmeniz gerektiğidir. Kimse yanında gereksiz eşya götürmek istemez. Ama yinede bazı insanlar durumu abartıp gerçekten her şeyi bavuluna sığdırmaya çalışıyor. Unutmayın, önemli olan gerekli şeyleri yanınıza almanızdır. Eğer gerekli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınız varsa onları yanınıza alın. Yinede gerçekten gerekli olmadığını düşündüğümüz birkaç eşyayı sizinle paylaşacağız. Bir göz atmanız sizin yararınıza olabilir.

Banyo Malzemeleri

Duş alırken kaç ürüne ihtiyaç duyuyorsanız o kadarını almalısınız. Banyo malzemeleri, şampuan, saç kremi, yüz sabunu, pudra , banyo sütü, köpük… saymakla bitmez. Evde kullanmadığınız bu ürünlerin hepsini heves edip tatile götürmeye kalkmayın. Örneğin, günlük hayatta banyo sütü kullanmıyorsanız tatilde de kullanmazsınız. Şampuan, güneş kremi belki bir duş jeli işinizi görecektir. Üstelik bir sürü banyo malzemesini bavulunuza koymaya çalışırsanız gereken diğer eşyalarınız bavula sığmayabilir. Ayrıca unutmayın işinize yarayacak şampuan, güneş kremi gibi ürünleri gittiğiniz yerde bulabilirsiniz.

Kitaplar

Öncelikle gerçekten kitap okumadan duramayan biri değilseniz yanınızda kitap götürmenize hiç gerek yok. Tatile gezmek için gidiyorsunuz, bu nedenle gittiğinizde kitaplara gömülmek yerine etraftaki güzellikleri keşfedin. Eğer ben kitapsız yapamam diyorsanız da yanınıza kitap alırken abartmayın. Yanınıza sakın çok kitap almayın. Çünkü bavulunuzda ağırlık yapacaktır. Tatilinizin uzunluğuna göre aldığınız kitabı ayarlayın.

Saç Maşası

Tatile giderken yanınıza saç maşası almaya kalkmayın. Maşalı saçınız yerine, güzelce taradığınız doğal saçınızla plaja gidin. Yarım saat uğraşıp yaptığınız saçtan çok daha güzel görüneceğine emin olabilirsiniz. Tatilde kuaför salonundan uzak kalmanın rahatlığını yaşayın.

Değerli Eşyalar

Otel odasında mücevherlerinizi saklayabileceğiniz güvenli bir kasa olsa bile yanınıza almamaya özen gösterin. Değerli eşyalarınızı kaybetmeniz gibi bir olasılık her zaman vardır. Bu yüzden yükte hafif ama pahada ağır eşyalarınızı evde güvenli bir yerde bırakın. Yanınıza küçük ve daha az değerli eşyalarınızı alın.

 

Bavulunuzda Olmaması Gereken Eşyalar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz