Ballı Tırnak Bakımı | Mavibayan.com

Ballı Tırnak Bakımı
Sponsor Bağlantı

5 yıl önce
1.049 kez görüntülendi

Ballı Tırnak Bakımı

Merhaba bayanlar! Yazın güneşten saçlar ve cilt nasıl zarar görüyorsa, tırnaklarda aynı şekilde zarar görür. Tabi tırnaklara sadece güneş zarar vermez. Birçoğumuz oje kullanıyoruz ve neredeyse her gün ellerimize oje sürüyoruz. Her gün oje sürmenin tırnaklarımıza büyük zararı var. Tırnaklar hava almadığı için zarar görüyor. Uzun süre boyunca sürekli ojeyi çıkarmanıza rağmen hemen ardından sürdüyseniz tırnaklarınız yavaş yavaş sararmaya başlar. Sadece sararmak değil, tırnaklar yavaş yavaş soyulmaya başlar ve yapısı incelir. Sürekli kırılan bir tırnağı kimse istemez. Hatta bir bayanın yaşayabileceği en kötü şeylerden biri tırnağının kırılmasıdır değil mi ? Bütün tırnakları kesmek ya da kesmemek gibi bir ikilemde kalır bütün bayanlar. Tırnaklara sadece oje zarar vermez. Bazı insanların tırnakları genetik olarak güçsüz olabilir. Tabi böyle şeylerin önüne geçmek için tırnaklarınıza düzenli bir bakım yapmalısınız. İşte size her zaman en çok yarar sağlayan bal sayesinde tırnaklarınıza yapacağınız bakım!

Tırnaklarınızın daha sağlıklı olmasını, harika görünmesini istiyorsanız ve kırılmasından nefret ediyorsanız mutlaka sizde bu bakımı uygulamalısınız. Mavibayan.com ekibi olarak araştırdık ve tırnaklarınızı sağlıklı bir hale getirecek iki ballı maske tarifini bulduk. Sizde iyi tırnaklar istiyorsanız mutlaka deneyin.

Maske 1

Malzemeler

1 yemek kaşığı bal

2 yemek kaşığı zeytinyağ

Yapılışı

Bir kap alın. İçine 1 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra oluşan maskeyi parmaklarınızı da kapsayacak şekilde bol miktarda tırnak ve tırnak etlerinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile ellerinizi yıkayıp nemlendirici uygulayın.

Maske 2

Malzemeler

2 yumurta sarısı

3 çorba kaşığı hint yağı

1 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı tuz

Yapılışı 

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra tırnaklarınıza oje gibi sürüp 10 dakika bekletin. Ardından ılık suyla yıkayıp kurulayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz