Bahar Makyajı Dönemi Geldi! | Mavibayan.com

Bahar Makyajı Dönemi Geldi!
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
896 kez görüntülendi

Bahar Makyajı Dönemi Geldi!

Merhaba bayanlar! Hava güzelleşti, güzelleşti ve baharın tam içine düştük. Havanın güzelliği insanın içine neşe ve enerji veriyor. Bu güzel havalarda eminiz ki yazlık giysilerinizi dolaptan çıkartmışsınız. Kıyafetlere bahar geldiği gibi, makyaja da bahar geldi. Nasıl kışlık kıyafet giymiyorsanız, kışın yaptığınız gibi koyu makyaj yapmamalısınız. Hafif bir renk, küçük bir tonlama… Belli belirsiz gölgelerle gelen berrak ve şeffaf görüntü cilde bahar tazeliği kazandırır. Doğanın uyandığı bahar aylarında siz de doğal güzelliğinizin en alımlı bir şekilde ortaya çıkmasına izin verin; elbette biraz parıltı ve modern dokunuşlar ekleyerek…

Lila Tonları

Göz 

Göz kapaklarınızı kaş kemiğine kadar beyaz renk far ile boyayın. Göz kapağından kaşlara doğru, göz fırçası yardımı ile, çok açık pembe far ile beyaz rengi gölgeleyin. Daha sonra göz kapağınıza hafif darbeler ile pembe fark uygulayın. Böylece göz kapaklarınız parlaklık kazanacaktır. Daha derin bir renk ve dramatik bir parlaklık elde etmek için rengi parmağınızla dağıtarak sabitleyin. Sadece üst göz kapağınıza ince bir hat ile siyah renk eyeliner çekin. İki kat siyah rimel uygulayıp göz makyajınızı bitirin. 

Ten

Öncelikle göz altınıza göz kremi sürün. Krem, göz çevresindeki bölgeyi yumuşak ve nemli tutar. Böylece göz makyajınız daha başarılı ve kalıcı olacaktır. Daha sonra, ince bir makyaj fırçası ya da parmak uçlarınızı kullanarak ten renginizle uyumlu bir kapatıcı uygulayın. Kapatıcıyı uygularken kaş çizgisine kadar gitmeyi ve göz çevresinin dip köşelerine kadar ulaşmayı unutmayın; bu kısımlar gölgelerin en derin olduğu bölgelerdir. Dayanıklı olması için; kapatıcı sürdüğünüz bölgeyi pudralayın. Daha sonra cilt tonunuza ve cilt tipinize uygun olan bir fondöteni tüm yüzünüze eşit bir şekilde yedirerek uygulayın. Hafifçe pudra uygulayarak ten makyajınızı tamamlayın. 

Yanaklar 

Makyaja başlamadan önce gülümseyin ve ardından elmacık kemiklerinizin üzerine, saç diplerinize doğru dışa ve yukarıya ulaşarak soluk pembe renkte allık sürün. Bu katın üzerine, daha canlı tonda pembe bir allığı hafifçe bastırarak elmacık kemiklerinizin altına, omuz ve dekoltenizin tümüne uygulayın. 

Dudaklar

Dudaklarınızı lila rengi mat bir ruj sürün ve üzerine tek kat renklendirici uygulayın. 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz