Atıştırmalık Yiyeceklere Hayır! | Mavibayan.com

Atıştırmalık Yiyeceklere Hayır!
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.079 kez görüntülendi

Atıştırmalık Yiyeceklere Hayır!

Merhaba bayanlar! Her gün yediğiniz, yağ oranı ya da kalorisinin düşük olduğunu sandığınız atıştırmalıklar size çok daha fazla kilo aldırabilir. Diyet yapıyorsanız bütün gün aç kalmaktan vazgeçin. Bu şekilde sağlığınız bozulur. Eğer öğünleriniz düzenli olmazsa, düzenli bir şekilde yemeniz gerekenleri tüketmezseniz sağlığınız bozulur. Sakın böyle bir şey yapmayın. Her gün yemeniz gerekenleri az ama sık sık yiyin. Ama atıştırmalıklardan uzak durun. Cips, çikolata, bisküvi gibi gıdaların getireceği kilo oldukça fazladır. Yediğinize içtiğinize dikkat etmelisiniz.

Atıştırmalıkları Kendinizden Uzaklaştırın

Ufak tefek atıştırmalıklar çevrenizde, gözünüzün önünde olursa sürekli yemek istersiniz ve yersiniz de. Bu yüzden atıştırmalıkları çevrenizden uzaklaştırmalısınız. Mümkünse eve bile almayın. Olmayan bir şeyi yeme şansınız olmadığından dolayı kilo almazsınız. Evinizde bulunan çerezleri, çikolataları gözünüzün önünde tutarsanız gelip geçtikçe azar azar yersiniz. Ve bir bakarsınız ki bir sürü şey yemişsiniz. Böyle bir durumdan kendinizi koruyun.

Yağ Oranı Düşük Olanlara Aldanmayın

Yağ oranı düşük olan yiyeceklerin sadece yağ oranının düşük olması bazen yeterli olmayabilir. Dikkat etmiyorsanız yağ oranı düşük olsa bile tuzla ya da şekerle aynı oranda kalori alıyor olabilirsiniz. Bu nedenle önlem almak için, markette alacağınız yiyeceklerin kalorisine bakın. Ayrıca yağ oranının düşük olan gıdalar daha az doyurucudur.

İçeceklerinize Dikkat Edin 

Kahve miktarına dikkat ediyor olabilirsiniz. Fakat sağlıklı diye meyve suyu, soda gibi içecekler içerken çok aşırı şeker alıyor olabilirsiniz. Tükettiğiniz içeceklerin içeriğine dikkat edin ve mutlaka çok tüketmemeye dikkat edin. Yemek yerken meyve suyu gibi içecekleri içmeden yiyemiyor olabilirsiniz. O zaman durup dururken gidip meyve suyu doldurup içmeyin, su için daha iyi.

Ekrana Bakarken Atıştırmayın

Bilgisayar ya da televizyon ekranına bakarken karnınızın acıktığını hissederseniz ve bir şeyler yiyecekseniz ekranın başından kalkın, eğer kalkabileceğiniz bir fırsatınız yoksa yemeniz gereken miktardan daha fazla yemeyin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz