Anne Sütü Nasıl Arttırılır ? | Mavibayan.com

Anne Sütü Nasıl Arttırılır ?
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.414 kez görüntülendi

Anne Sütü Nasıl Arttırılır ?

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda aramızdaki yeni anne okuyuculara yardımcı olmak amacıyla muazzam bilgilendirici bir yazı ile karşınızdayız. Bilindiği üzere yeni anne olanların en büyük problemlerinden (araştırdıklarından) biri de anne sütü konusudur. Henüz bebeğin doğuşundan kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen anne, sütünün eksildiği yönünde şikayetleri ile bu konuyu araştırmaya başlar. İnternet üzerindeki gereksiz bilgi ile donatılmış yazıların yarardan çok zararı olduğunu bildiğimizden, Mavibayan.com ekibi olarak bu bilgilendirici yazıyı yazma kararı aldık.

Beslenmenize Dikkat Edin

Hemen hemen yeni doğum yapan her bayan, ayağının tozu ile diyetine başlayıp hamilelik kilolarını vermeyi planlar. Lakin unuttukları bir şey vardır ki; doğum sonrası diyet yapmak anne sütünü ciddi şekilde azaltabilir. Gün içerisinde minimum 1800 kalori tüketmeye ve en az 6 bardak sıvı tüketmeye dikkat edilmesi gerekir. Tükettiğiniz besinlerin, ürettiğiniz sütün niceliğine ve niteliğine etkisi inanılmaz fazladır. Beslenmenizde bolca kalsiyum tüketin. Somon, sardalye balığı, yeşil yapraklı sebzeler kalsiyum açısından hayli zengindirler. Ayrıca vitamin ve mineral bakımından da zengin olan sebze ve meyveleri bolca tüketip, sağlığınızı koruyun!

Şifalı Bitkiler

Tabiat ananın bize vermiş olduğu bazı şifalı bitkiler, anne sütünü arttırmaktadır. Frambuaz, çemen otu ve şevketi bostan bu bitkilere örnek olarak gösterilebilir. Eğer bu bitkileri tüketmeye karar verecek olursanız mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz. Doktorunuza danışarak bu bitkilerin çaylarını da tüketebilirsiniz.

Pompa

Bebeğiniz süt emmek istediğinde süt depolamanızı sağlamasının yanı sıra bebeğin süt emme hareketini taklit ederek, süt üretimini arttırır. Bu sebeple iyi bir pompa edinmeniz hayli önemlidir. Birkaç saatte bir süt pompalayarak, anne sütünü arttırabilirsiniz.

Emzik ve Biberon Kullanımını Azaltın

Bebeğinizin, emme gereksinimini elinizden geldiğince göğüslerinizden karşılamasını sağlayın.

Stresten Uzak Durun!

Vücudunuzdaki stres süt üretiminizi azaltabilir. Bu sebeple emzirme dönemlerinde elinizden geldiğince rahat olmaya çalışın.

Anne Sütü Nasıl Arttırılır ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz