Alışveriş Yaparken Harcanan Kalori | Mavibayan.com

Alışveriş Yaparken Harcanan Kalori
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.048 kez görüntülendi

Alışveriş Yaparken Harcanan Kalori

Merhaba bayanlar! Her bayan alışveriş yapmayı çok sever. Herhalde sevmeyen yoktur. Erkekler bunu pek anlamasa bile alışverişin birçok yararı vardır. Yeni şeylere sahip olmak bütün bayanları mutlu eder. Birkaç saat olsa bile bütün günlük yaşamdan uzaklaştırır ve stresi azaltır. Şimdi gelelim konumuza, zayıflamak istiyorsanız alışveriş yapın. Çünkü alışverişte harcanan kalori oldukça fazla. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre kadınlar alışveriş yaparken 395 kalori yakıyor ve 3 saatlik bir alışveriş 495 kalorilik bir Big Mac hamburgeri yakabiliyor. İngiltere’nin popüler Debenhams mağazaları tarafından yapılan ve iki bin deneğin kullandığı bu araştırmada, indirimi yakalamak için alışverişte yılda toplam 250 bin kilometre yol kateden kadınların çoğu alışveriş yaptıkları günden sonra kendilerini spor salonunda egzersiz yaptıkları zamandan daha yorgun hissettiklerini söylüyorlar.

Kadınların alışverişte ortalama 4.7 kilometre yol katetmelerine ve mağazada 2.5 saat harcamalarına karşın, erkekler ortalama 2.4 kilometre yol katediyorlar ve mağazalarda sadece 50 dakika zaman harcıyorlar. Kadınlar alışveriş sırasında doktorların önerdiği günlük 10 bin adımın 7 bin 305’ini atıyor.

Denek olan kadınların çoğu haftada bir kez ciddi bir alışveriş yaptığını ve alışverişe arkadaşlarıyla gittiği zaman daha uzun alışveriş yaptığını ve daha çok gezdiğini söylüyor. Kadınların yüzde 45’i ise mola vermeden ‘yıkılana kadar’ alışveriş yaptığını söylüyor.

Araştırmanın verilerine göre kadınlar haftada iki kez alışveriş yaptıklarında ayda 2 kiloya yakın kilo kaybetmelerini sağlayacak kadar egzersiz yapmış olacakları hesaplanıyor. Eğer kilo vermek, mutlu olmak, stresten uzak durmak istiyorsanız sizde alışveriş yapın. Alışveriş güzeldir. Hemen evden çıkın ve kendinizi bir mağazaya atın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz