Ağız Kokusuna Çözüm Önerileri | Mavibayan.com

Ağız Kokusuna Çözüm Önerileri
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
876 kez görüntülendi

Ağız Kokusuna Çözüm Önerileri

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçi dostlarımız! Bu yazımızda ağız kokusuyla başı dertte olan okurlarımıza, birbirinden faydalı çözüm önerileri sunacak ve ağız kokusundan kurtulmalarına yardımcı olacağız. Ağız kokusundan kurtulmak isteyen okurlarımız, aşağıda sunacak olduğumuz çözüm önerilerini deneyerek sorunun nereden kaynaklandığını bulabilir ve bu doğrultuda çeşitli uygulamalarda bulunabilir. Tabii ki ağız kokusundan dert yanan bir insanın, dişlerinde çürük ve buna benzer rahatsızlık verici durumlar varsa öncelikle başvurması gereken kişi diş hekimi olmalıdır.

Ağız Kokusu Nedenleri ve Çözüm Önerileri

  • Ağız kokunuz sıvı eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Sıvı eksikliğinizi gidermek için bolca su tüketin.
  • Dişlerinizi düzenli fırçalayın. Dişlerinizi fırçalarken dilinizin üstünü de fırçalamanız gerektiğini asla unutmayın! Diş fırçası, dişlerin tamamını temizlemekte yeterli olmadığından mutlaka diş ipinden de faydalanın. Dişlerde bulunan artıklar ağız kokusuna sebep olabilir.
  • Gargara sularından kullanın. Gargaralar düzenli kullanıldığında nefesinizin temiz ve ferah olmasını sağlar.
  • Ağzınızda bulunan, istenmeyen bakteriler ağzınızın ve nefesinizin kokmasına neden olur. Bakteri oranını artıran nedenlerin başında sigara ve şekerli gıdalar yer alıyor. Sigara ve şekerli besinlerden sonra mutlaka dişlerinizi fırçalamalısınız.
  • Şekerli sakızlar diş sağlığı için oldukça zararlıdır. Şekersiz sakızları tercih edin. Şekerli sakızlar da bir süre sonra nefesinizin kötü kokmasını sağlar.
  • Ulaşımı kolay bir yere karanfiller koyun ve gün içinde bir kaç tane ağzınıza atın.
  • Dişlerinizden birinde iltihap veya çürük varsa bu da ağzınızın kokmasına sebep olabilmektedir.

Ağız Kokusuna Çözüm Önerileri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz