Adet Düzensizliğine Çözüm: Aslanpençesi | Mavibayan.com

Adet Düzensizliğine Çözüm: Aslanpençesi
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.276 kez görüntülendi

Adet Düzensizliğine Çözüm: Aslanpençesi

Merhabalar sevgili okurlarımız ve çok saygıdeğer ziyaretçilerimiz! Bu yazımızda yine bayanların, internet üzerinde en çok araştırdığı konulardan bir tanesi hakkında sizlere çeşitli bilgiler sunacağız. Bilindiği üzere son zamanlarda adet düzensizliği ile ilgili dert yanan çok sayıda bayan bulunmakta. Bu bayanların bir kısmı doktorlara danışırken bir kısmı da internetten araştırdığı bitkisel yöntemler ile kendi tedavi yöntemini oluşturma peşinde. Durumun böyle olduğunu bildiğimiz için biz de Mavibayan.com ekibi olarak, konu hakkında bir araştırma yaptık ve sizlere sunma kararı aldık. Eğer adet düzensizliğiniz var ise aslanpençesi bitkisi tam size göre!

Bu konularda araştırma yapan Doktor Ömer Coşkun, aslanpençesi bitkisinin kadın hastalıklarına çok ama çok iyi geldiğini ve özellikle menopoz döneminde görülen stres, terleme, gerginlik ve ruhsal sıkıntılar gibi durumları en aza indirgediğini söylemiştir. İlaveten aslanpençesi bitkisinin çay olarak da tüketilebileceğini söyleyen Doktor Ömer Coşkun: Aslanpençesi çayı kadın hastalıkları için inanılmaz faydalıdır. Bir bardak kaynar suya bir tatlı kaşığı aslanpençesi otu ekleyerek 5 dakika demledikten sonra tüketebilirsiniz. Aynı zamanda bebek sahibi olmak isteyen kadınlar da her gün aslanpençesi çayı tüketmelidir. Kas hastalarına ve adet düzensizliğine de iyi gelen bir bitki türüdür” demiştir.

Aslanpençesinin Faydaları

 • 1. Kadınlar üzerinde olumlu yönde inanılmaz etkileri olan aslanpençesi, özellikle düzensiz adet gören bayanların adetlerini düzenler ve kolaylaştırır.
 • 2. Menopoz döneminde stres, gerginlik ve terlemeyi azaltıcı bir özelliği vardır.
 • 3. Vücuda kuvvet verir, ateş düşürür ve baş ağrısını keser.
 • 4. Anne ve anne adayları için; anne sütünü arttırıcı özelliği bulunmaktadır.
 • 5. Birçok kanser türüne karşı koruyucu özellikler taşımaktadır.
 • 6. Böbreklerin ve prostatın daha düzenli çalışmasına yardımcı olmaktadır.
 • 7. Ağızda oluşan yaraların iyileşme sürecine ve boğaz iltihaplarına faydalıdır.
 • 8. Kanı durduran ve yaraların iyileşmesini hızlandıran etkileri bulunmaktadır.
 • 9. Uykusuzluk ve sindirim sistemi bozukluklarına iyi gelmektedir.
 • 10. Kan şekerinin yükselmesini önleyici etkisi ile beraber şeker hastaları için de hayli faydalıdır.

Adet Düzensizliğine Çözüm: Aslanpençesi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Avatar Güzellik dedi ki:

  Adet düzensizliğine şifalı kürler: Her kadın hayatının bir evresinde adet düzeninde sapmalar, gecikmeler ya da a… Ayrıca yazı mükemmel kaliteli bir yazı, tüm ekip olarak ellerinize sağlık.

Yorum Yaz