5 Cilt Maskesi

6 yıl önce
803 kez görüntülendi

Sponsor Bağlantı 5 Cilt Maskesi

Merhaba hanımlar! İyi bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız bakımlı bir cildiniz olmalı. Bakımsız görünen bir cilt aynı saçlar gibi hoş olmaz. Bu nedenle cildinizin bakımına dikkat etmelisiniz. Haftada bir cildinize doğal yollar ile hazırladığınız maskeleri uygulayabilirsiniz. Makyaj yaparken kullandığınız kozmetik ürünlerinin kalitesinden ve cildinize uyumundan emin olmalısınız. En önemlisi de cildinizin temiz olmasıdır. Cildinizi her gün mümkünse iki kere temizlemelisiniz. Yüzünüzü yıkamalısınız fakat sadece su ile yıkamak cildinizi tam anlamıyla temizlemez. İyi bir şekilde temizlemek isterseniz mutlaka sabun gibi malzemeleri kullanmalısınız. İşte evde cildinize uygulayabileceğiniz birkaç cilt maskesi.

Yağlı ve Sivilceli Ciltler İçin Yumurta

Yumurta akı gözenekleri sıkılaştırır ve cildi onarır. Sivilcelerden kurtulmak içinde çok etkili bir malzemedir. Fazla yağı emer, protein içerir. Maskeyi hazırlamak için yumurtanın akı ile sarısını ayırın. Yumurta akını koyduğunuz kabın içine birkaç damla limon sıkın ve bir dakika boyunca karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün, 10-15 dakika boyunca bekletin daha sonra ılık suyla yıkayın.

Tertemiz Bir Cilt İçin Kil

Kil maskesi, kirlenen cildi temizler ve cildin hava almasını sağlar. İki yemek kaşığı yeşil kili hamur kıvamına getirmek için su ile karıştırın. Eğer isterseniz içine biraz zeytin yağı ekleyebilirsiniz. Kil macun kıvamına geldikten sonra cildinize uygulayın ve iyice kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Yağlı Ciltler İçin Aspirin

Eğer aspirine alerjiniz yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir kaşığın arkasını kullanarak dört adet aspirini toz haline getirin ve üzerine biraz su ekledikten sonra macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Eğer isterseniz karışıma biraz bal ekleyebilirsiniz. Maskeyi cildinize yayın ve biraz bekleyin daha sonra yıkayın.

Kuru Ciltler İçin Muz

Kuru bir cildiniz varsa bu maskeyi mutlaka denemelisiniz. İki adet muzu iyice ezin içine iki yemek kaşığı bal ekleyin. Eğer karışım çok sert olursa içine biraz su ekleyin. Karışımı hazırladıktan sonra cildinize uygulayın, 10-20 dakika boyunca bekletip ılık su ile temizleyin.

Solgun Ciltler İçin Limon ve Deniz Tuzu

Limon ve deniz tuzunun gençleştirici bir etkisi vardır. Deniz tuzu cilde çok yararlıdır, cildi tazeler ve solgun görünümünü atar. Bir fincanın dörtte üçünü tuz ile doldurun ve geri kalanına limon sıkın. Kıvama gelinceye kadar karıştırın. Karışım hazır olduğunda cildinize sürün ve gözünüzü açmayın. Daha sonra ılık su ile temizleyin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz