2014 Yılının Rengi: Parlak Orkide | Mavibayan.com

2014 Yılının Rengi: Parlak Orkide
Sponsor Bağlantı

6 yıl önce
1.083 kez görüntülendi

2014 Yılının Rengi: Parlak Orkide

Merhaba hanımlar! Pantone adlı yılın rengini belirleyen kuruluş 2014 yılında en fazla kullanılacak rengi seçti. Parlak orkide! Pantone bütün renklerin evrensel kodlarının bulunduğu bir katalog ve renkler konusunda uzman bir kuruluştur. Matbaa, masaüstü yayıncılık ve tekstil sektörlerinde kullanılan renkler bu kuruluşun belirleyip oluşturduğu standart renk kataloglarından oluşuyor. Pantone her yeni yıl gelirken yılın rengini açıklıyor ve modadan dekorasyona kadar bir çok sektör ürünlerinde bu renge sıklıkla yer veriyorlar. 2013 yılının rengini zümrüt yeşili olarak belirleyen Pantone, 2014 yılında öne çıkacak rengin parlak orkide olduğunu açıkladı.

Parlak Orkide rengini özellikle 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında sık sık göreceğiz. Eteklerden bluzlara kadar bir çok giyim parçasında kullanılacak bu renk morun en güzel ve en neşeli tonu. Aksesuarlarda da kıyafetler kadar moda olacak bu tonu mutlaka sizde kullanmalısınız. Aksesuar ve kıyafetler kadar kozmetik sektörüne fazlasıyla dahil olacak parlak orkide. Makyaj malzemelerinde ve manikürde bu renge sık sık rastlayacağız. Çok hoş duran ve güzel görünen rengi sizde mutlaka kullanmalısınız.

Parlak orkide rengi çok güzel olmasının yanı sıra diğer renklerle de fazlasıyla uyumlu. Özellikle pudra tonlarıyla mükemmel duran bu rengin kırmızıyla birlikte kullanılması iki rengin göz alıcı etkisini ikiye katlıyor. Beyaz, ekru, krem tonları bu rengin enerjisini ortaya çıkarırken, lacivert, siyah tonları da her zaman yakışan birer alternatif olacak. Kısacası bu rengi her renk tonuyla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2014 Yılının Rengi: Parlak Orkide Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz